SON DAKİKA

ANKAPARK 2 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak

Bu haber 16 Kasım 2018 - 23:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Avrupa’nın en büyük tema parkı olma özelliğini taşıyan ANKAPARK’ın açılışı için geri sayım başladı. Mart 2019’da açılması hedeflenen park 2 bin kişiye de iş imkanı sağlayacak.

Yapılan ihale ile ANKAPARK’ı 29 yıllığına kiralayan GBM Ticaret & Çelik Ortak Girişim Grubu, 2019’un Mart ayında projenin açılışını yapmak için kolları sıvadı. Tamamlama çalışmalarının son etabı devam ederken park içindeki kafe, restaurant ve çocuklara yönelik satış alanlarının alanın kiralamasını ise KDM AVM Danışmanlık üstlendi.

KDM AVM Danışmanlık’ın kurucusu Murat İzci henüz çok yeni olmasına rağmen ANKAPARK’a yoğun talep olduğunu ifade ederek “Ağırlıklı yeme & içme, hediyelik eşya ve çocuklara hitap eden konsept mağazalar üzerine kiralama yapılacak. Park 1 milyon 200 bin m2’lik geniş bir alana yayıldığı için talepte bulunan firmalar iki hatta üç lokasyon için yer soruyor” dedi. İlk yıl 5 milyon ziyaretçi hedeflenen proje sadece Ankara’dan değil, tüm şehirlerden ve yurtdışından ziyaretçi çekecek. ANKAPARK, ilk yılında sadece Rusya, Çin ve Ortadoğu’dan 300 bin turist ağırlayacak.
Parkın işletmesini bu konuda Asya’nın en büyük, dünyanın 4. Büyük şirketi olan OCT Group yapacak. OCT Grup şu anda 17 temalı parkı bünyesinde bulunduran yılda 44 milyon ziyaretçi ağırlayan dev bir grup. Yılsonunda ise park sayıları 20’ye çıkacak.
ANKAPARK’ın işletmeye alınması için gereken bütün yatırımı tamamlamayı da taahhüt eden GBM Çelik OGG, kiralama bedeli olarak Yıllık 26 milyon 400 bin lirayı ve ayrıca gelirin yüzde 3’ünü Ankara Büyükşehir Belediye’sine ödeyecek.

ANKAPARK 2000 kişi istihdam edecek
Ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan ANKAPARK’ta açılış itibariyle 2000 kişi istihdam edilecek. Böylelikle ülke ekonomisi için önemli olan istihdam konusunda da 2000 çalışanı ile büyük bir katkı sağlayacak.

ANKAPARK’ın planlanan açılış tarihi; Mart 2019
ANKAPARK’ın sadece Ankaralıları değil, herkesi kucaklayacağını belirten İzci, projenin yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda ziyaretçi çekeceğini söyledi. Park kısmının inşaatının hızlı bir şekilde ilerlediğini belirten Murat İzci, ticari alanın kiralama çalışmalarına da başladıklarını kaydetti.
İlk etapta gelen yoğun ilginin şaşırttığını, bir firmanın parkın farklı alanlarında 2 hatta 3 bölüm istediğini ifade eden İzci, özellikle yeme & içme amaçlı cafe ve restoranların, hediyelik eşya ve çocuklara hitap eden konsept mağazaların proje içinde yer alacağını anlattı.

Giriş bedeli 20 TL
ANKAPARK’a giriş 20 TL olarak planlanıyor. Bu rakamın 5 TL’si giriş bileti ücreti olarak alınacak, 15 TL ise kredi olarak yüklenecek ve ziyaretçiler park içinde istedikleri eğlence ünitelerinde kullanabilecekler.

Kendi enerjisini kendi üretecek
Birçok alanda rakipsiz bir proje olan ANKAPARK kendi enerjisini de üretecek. Açık otopark alanının tamamının üstüne yerleştirilen güneş panelleri sayesinde ANKAPARK, neredeyse harcadığı kadar enerjiyi güneşten, sisteme geri kazandıracak. Geliri kamuya kalacak olan enerji tesisi dünyadaki otopark üstü GESlerin en büyüğü olarak bir rekortmen.

Dev roller coaster’lardan dinozor müzesine her şey var
‘Türkiye’nin eğlencede rakipsiz projesi’ olarak lanse edilen ANKAPARK’ta oyun alanlarından alışveriş & cafe bölümüne toplam 1217 adet eğlence ünitesi hizmet verecek. Bu tesisler içinde 70 bin m2’lik oyun çadırı, toplam 14 adet dev roller coaster, sinema salonları, Ankara’nın en büyük buz pisti, 30 bin kişilik konser alanı, açık & kapalı aquapark, bowling salonları, 100 bin m2’lik havuz bölümü, dinozor ormanı ve müzesi, dijital oyun salonları, yöresel lezzetlerin ve unutulmaya yüz tutmuş eserlerin sergileneceği Osmanlı Sokağı gibi alanlar olacak.12 ay boyunca sabah 10.00’dan gece 02.00’ye kadar hizmet verecek ve 7’den 70’e her yaş grubuna hitap edecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.