SON DAKİKA

ALİ VATANSEVER ve SELİN TEZCAN ile “FİKİRDEN PERDEYE 23 OCAK’TA TOY İSTANBUL’DA BAŞLIYOR!

Bu haber 16 Ocak 2018 - 11:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yapımcı-yönetmen Ali Vatansever ile yapımcı Selin Tezcan’ın düzenlediği “Fikirden Perdeye: Yönetmen Yapımcı İşbirliğiyle Film Yapım Süreci” başlıklı atölye, 23 Ocak’ta TOY İstanbul’da başlıyor. Bir filmin yapım serüveninin yaratıcı bir yönetmen-yapımcı işbirliği çerçevesinde ele alınacağı atölye, 16 hafta boyunca haftada 2 gün gerçekleşecek.

 

Film çekmek, yönetmenin düş gücüne bağımlı olduğu kadar yapımcının gerekli bütün bileşenleri bir araya getirmesine ihtiyaç duyan zorlu bir süreç. Ali Vatansever ve Selin Tezcan’ın birlikte düzenlediği “Fikirden Perdeye: Yönetmen Yapımcı İşbirliğiyle Film Yapım Süreci” atölyesi bir filmin, fikirden senaryoya, çekimden dağıtım ve pazarlama aşamalarına kadar olan yapım serüvenini her aşamsıyla yaratıcı bir yönetmen-yapımcı işbirliği içerisinde ele almayı amaçlıyor.

 

Atölye süresince katılımcılar, bir yönetmenin düşünsel ve fiziksel yolculuğunu, set öncesi ve sonrasındaki yaratıcı işbirliklerini derinlemesine deneyimleme imkânı bulurken, buna paralel olarak bir yapımcının filmi olgunlaştırma sürecini ve sürdürdüğü hassas ilişkileri de öğrenme fırsatına sahip olacaklar. Birçok pratik uygulama, film egzersizleri ve kısa film çekimleriyle kendi yönetmen vizyonlarını geliştirmeyi öğrenecek olan katılımcılar, kendi film projelerini geliştirebilmelerini sağlayacak yapım donanımını da edinecekler.

 

Ali Vatansever ve Selin Tezcan’ın birlikte düzenlediği “Fikirden Perdeye: Yönetmen Yapımcı İşbirliğiyle Film Yapım Süreci” başlıklı atölye 23 Ocak 2018, Salı akşamı başlayacak. TOY İstanbul’un ev sahipliği yaptığı atölye; 16 hafta boyunca her Salı ve her Perşembe akşamı 19.00 – 22.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Kontenjanın sınırlı olduğu atölyeye katılmak için, toyistanbul.com/workshops adresinden ön kayıt formunun doldurulması gerekmekte.

 

Hikmet Aydoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.