SON DAKİKA

Ali Hıdır Uludağ’dan Buca’daki pazarlık iddialarına tepki

Bu haber 05 Şubat 2019 - 1:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçtiğimiz hafta sonu CHP Buca Belediye Başkanlığı adaylığı kesinleşen Surat Nezir, Ali Hıdır Uludağ’ın kendisi lehine adaylık yarışından çekildiği iddialarını sert bir dille yalanlamıştı. Bir açıklama da Ali Hıdır Uludağ’dan geldi.

 

Ali Hıdır Uludağ sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Biz CHP içinde ülkemizin geleceği için mücadeleyi politikanın kirli yüzlerinde kirli zihinlerinde değil insanın tekâmül etmiş ulvi değerleri doğrultusunda yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.

Aşağıda gördüğünüz yazışmalara ve ortalığa yaydırılmış iftiralara baktığımda Benim, Bana İnananların ve Buca Halkının duruşunu ve istemlerini etkisizleştirmek Belediye Başkanlığı Adaylığımın engellenmesine kılıf uydurmak için baktığımızda çirkin ve ahlaksızca bir karalama kampanyası başlatılmıştır.

Buca ve İzmir halkı biliyor ki benim partimizde onurumla çalışıp Türkiye’nin onurlu geleceği için CHP’yi iktidara taşımak ve daha güvenli ve daha yaşanabilir bir Türkiye için mücadele ediyorum ve edeceğim. Zira Türkiye halkın güvenini kazanmış, çalışkan, değiştirip dönüştürebilen nitelikli insan gücü ile 21.yy ayakta kalabilir. Türkiye’yi ve CHP’yi yönetenler bunun farkına varsa çok şey değişecektir.

2015 Milletvekilliğinde Önseçimde yüksek farkla Bucamızda; 1. çıkmışım.  

2 kez Milletvekili adayı olmuşum. 1. sıradaki vekil adayıymışım gibi çok çalışmışım.

Referandum dahil tüm seçimlerde çok çalışmışım.

Hukukçu kimliğimle de hemen herkesin elinden tutmuşum.

Partime hizmet edeceğim diye eşime çocuğuma ve hayatımın diğer güzel alanlarından büyük kısıntılar yapmışım.

Siyasette hiç Makyavelist davranmamışım. Kimseyi kimseye kırdırmamışım.

Partiden ve belediyelerden hiç nemalanmamışım sadece ve sadece inandığım değerler ve ülkem için mücadele azmiyle ezilmiş halk için ayaktayım ayakta olacağım. Politika bezirgânlarına, yalancılara çıkarları için küçülen sahtekârlara karşı halkla beraber ayaktayım ve hep ayakta olacağım.

Sizler; benim ve benimle beraber hareket etmiş yoldaşlarımın onuruyla oynayamayacak kadar küçüksünüz.

Birazcık namuslu ve vicdanlı iseniz benimle halkın önünde yüzleşir dersiniz ki sen falanca adam adına adaylıktan vazgeçmedin mi ben de halkın ve basının önünde çıkar derim ki; bu kişi haklı başımı önüme eğerim.

 

Ama iftira atarak karalayarak benim emeklerimi değerlerimi ve bana inanarak benimle yol yürüyenleri kendi ahlaksızca ve çukurca çıkarlarınız için ezmeye kalkarsanız ben de partimizden ahlak ve vicdan yoksunları defolup gidinceye kadar her türlü koşulda savaşacağım.

Başarı namussuzluk korkaklık ve alçaklık üzerine tesis edilmemiş bundan sonrada edemeyeceksiniz. Dostluk ve düşmanlık mertçe yapılmalı. Ama bu ahlaksız ve kirli üretilmiş bilgileri yayan bazı politikacılar namusluca benim ve halkın karşısına çıkın sizleri bir görelim. Biliyorum ki çıkamayacaksınız sizi ilahi adalete havale ediyorum ve ahım sizleri esir edecek.

Partim CHP’yi bazı Politika bezirgânlarından kurtarıncaya kadar hep aday olacağım ve CHP’yi; yalancılara sahtekârlara ve kirli politikacılara bırakmayacağım.

Doğru ve haklı olan bütün arkadaşlarıma da siyasette başarılar diliyorum.

Hakkı bilenlere saygılarımla.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN