SON DAKİKA

Ak Gıda’dan Yeni Üretim Tesisi Yatırımı

Bu haber 27 Mart 2019 - 22:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Süt ürünleri şirketi Ak Gıda, Tire Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 32 bin m² kapalı alanda günlük 900 ton süt işleme kapasiteli Gürsüt’e ait peynir üretim tesisini satın aldı. Ak Gıda bu satın almayla birlikte peynir üretim kapasitesini arttırarak büyümesini sürdürmeyi hedefliyor.

 

Bu satın almayla birlikte yeni peynir üretim tesisinde; kaşar peyniri, beyaz peynir ve süzme peynirin yanı sıra geleneksel olmak üzere farklı peynir çeşitlerinin de üretiminin yapılması planlanıyor.

Yeni tesisin peynir üretim kapasitesini artırmada ve şirketin büyümesinde önemli bir yatırım olduğuna dikkat çeken Ak Gıda Başkanı Ali Sözen: “Tire, çiğ süt üretiminde önde gelen bölgelerimizden biridir ve yeni üretim tesisi yatırımımızın karar aşamasında önemli rol oynayan etkenlerden biri olmuştur. Tesisin, süt üretim bölgelerine olan yakınlığı ve sütün sağımından itibaren çok kısa sürede fabrikaya ulaşacak olması ürün kalitesine olumlu katkı sağlayacaktır. Ayrıca üretim tesisinin organize sanayi bölgesi içinde olması ve TOSBİ yönetiminin başından itibaren olumlu yaklaşımları ve verdikleri destekler bu bölgeyi tercih etmemizde etken oldu. Bölgenin sütçülük ve süt ürünleri üretimi konularında gelişmiş olması, uzman insan kaynağına ulaşmamızı kolaylaştırmasını beklemekteyiz. Yeni yatırımımızla birlikte toplam peynir üretim kapasitemiz artarken ürün çeşitliliğimiz de artacak, birçok yerel peynir lezzetlerini bu tesiste üretebileceğiz” dedi.

32 bin m²’si kapalı olmak üzere toplamda 55 bin m²’lik bir alanda kurulu olan yeni tesislerinin, günlük 900 ton çiğ süt işleyebileceğini belirten Sözen: “Yeni işletmemize iki yıl içerisinde alınacak 500’e yakın çalışanla birlikte bölge istihdamına da katkı sağlamış olacağız. 4.000 m²’si soğuk olmak üzere toplam 8.000 m² depolama alanı olan tesisimiz, kalite yönetimi bakımından ulusal ve uluslararası standartlara uygundur. Yeni tesisimizin, şirketimizin peynir kategorisinde büyümesine önemli katkılar sağlayacağını öngörüyoruz. Ak Gıda olarak, hedeflerimiz ve geleceğe dönük vizyonumuz çerçevesinde ilave yatırımlarla büyümemizi sürdürmeyi planlamaktayız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.