SON DAKİKA

Aile şirketlerinin geleceği: Çocuklar

Bu haber 30 Nisan 2018 - 14:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği İstanbul Temsilciliği “Çocuğunuz ve Aile Şirketinizin Geleceği” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

Eğitim Danışmanı Ece KARABONCUK’un konuk konuşmacı olarak yer aldığı toplantının açılışını yapan TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Lila Kağıt 3.Nesil Üyesi Aydın ÖĞÜCÜ katılımcılara TAİDER’in kuruluş hikayesi ve hedeflerinden bahsetti.Öğücü, katılımcılara, “Kuzey Yıldızı: Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik Ödülü”, TAİDER Akademi ve 2-3 Kasım tarihlerinde Raffles Otel İstanbul’da gerçekleşecek TAİDER 6. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi hakkında bilgi verdi.

Karaboncuk: “Eğitim, bireyleri günün gereklilikleriyle yarına hazırlar”

Gelecek nesillerin çalışma hayatlarıyla ilişkilerinin önceki nesillerden çok farklı olduğuna ve çocuklarla doğru iletişime geçmenin şirketlerin güçlü ve sürdürülebilir büyümesinde büyük rolü olduğuna dikkat çeken KARABONCUK, “Eğitim hayatları ne olursa olsun, çocuklarımızın küçük yaşlardan başlayarak aile şirketlerinde kendilerini geliştirip, mutlu oldukları işleri yapmalarına olanak sağlamalıyız. Böylelikle kendilerinin de tıpkı büyükleri gibi aile şirketine fayda sağladığını görerek yarına hazırlanmaları kolaylaşacaktır” dedi. Bugün tüm sektörlerin ve markaların çocuklarla bağ kurarak onlardan ilham alması gerektiğini de belirten Karaboncuk, eğitim ile üretim her zaman birbirine bağlı olması gerektiğinin altını çizdi.

Söyleşi katılımcıların deneyimlerini paylaşarak, çözüm önerileriyle katkıda bulundukları soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.