SON DAKİKA

Ağrısız Sex Konuşmaları Gecesi 30 Mart’ta Atölye Kafası’nda

Bu haber 28 Mart 2019 - 23:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

3 kadından birinin yaşadığı ağrılı seks sorununun ele alındığı Ağrısız Sex Konuşmaları Gecesi, konunun uzmanları ve bu konuya ilgisi olanlarla 30 Mart’ta Atölye Kafası’nda düzenlenecek.

Ağrılı Seks (cinsel ilişki öncesi/ esnası/ sonrasında ağrı) günümüzde 3 kadından 1’inin problemi. İlerleyen tıp bilimine rağmen cinsellik ise hala konuşulması güç bir konu. Hele ki cinsel problemlerin ifade edilemeyişi ile geciken çözümler ilişkilerde sıkıntıların artmasına neden olmakta.

İlk kez Amerika’da doğmuş olan ‘’Ağrısız Sex Konuşmaları’’ cinsellik hakkında tespitlerden oluşan, her biri alanında uzman konuşmacılarla kadın sağlığına katkıda bulunmak amacıyla yapılan ve toplumda ağrısız cinsel birlikteliğe dikkat çeken bir etkinlik. Etkinlik yeri ne bir konferans salonu, ne bir kongre merkezi. Katılımcılar ne sadece uzmanlar, ne yalnız problem yaşayanlar. Samimi bir ortamda sıkıntılar dile gelsin, sorular rahatça sorulsun ve konunun uzmanları tarafından ele alınsın diye çayınızı, kahvenizi içebileceğiniz bir cafe ortamı.

Ülkemizde ilk kez seks hakkında doğru bilinen yanlışlar ve cinsel mitler ‘Ağrısız Sex Konuşmaları ‘ ile samimi bir ortamda ele alınacak. Konunun uzmanları ve problem yaşayan ya da konuya ilgili kadın ve erkekler birlikte doğru bilinen yanlışları konuşacak. Eğlenceli, bol sohbetli bu söyleşi müzik, egzersiz ve dansla buluşacak.

Kadın Sağlığı Fizyoterapisti Alime Büyük Amerikalı meslektaşı Ağrısız Sex Kitabının Yazarı Dr. Heather Jeffcoat’u İstanbul’da konuk ediyor ve cinsellikle ilgilenen, sıkıntı yaşayan ya da farkındalığını artırmak isteyen kişileri buluşturuyor. Etkinliğe Pelvik (Kasık, kalça, karın) Ağrı ve Endometriozis Derneği̇ Başkanı Prof.Dr. Erkut Attar ile Uzman Psikolog ve Pembe Fili Düşünme Kitabının Yazarı Zeynep Selvili Çarmıklı da konuk olan konuşmacılardan.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN