SON DAKİKA

8. Geleneksel Gaziantep Kültür ve Sanat Şenliği Başlıyor

Bu haber 11 Eylül 2019 - 10:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

8. Geleneksel Gaziantep Yiyecekleri, Kültür ve Sanat Şenliği, Beylikdüzü Belediyesi ve İstanbul Avrupa Yakası Gaziantepliler Derneği işbirliği ile 11-15 Eylül tarihleri arasında başlıyor.

 

Beylikdüzü Belediyesi ve İstanbul Avrupa Yakası Gaziantepliler Derneği işbirliği ile düzenlenen 8. Geleneksel Gaziantep Yiyecekleri, Kültür ve Sanat Şenliği 11 Eylül Çarşamba Günü Büyükşehir Mahallesi Eski Beylik Pazarı alanında başlıyor. 11-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Şenlikte, Gaziantep yöresinin birbirinden özel lezzetlerinin ve yörenin kendine has kültürünün vatandaşlara tanıtılması amaçlanıyor. Geleneksel hale gelen ve Gaziantep ruhunun yansıtıldığı etkinlikte, yöre mutfağının yanı sıra; konserler, tiyatro oyunları, halk oyunu gösterileri ve kültürel öğeleri ile Beylikdüzü halkı kenti yakından tanıma fırsatı bulacak.

 

Gaziantep’in kendine has kültürü tanıtılacak

Yerel ve ulusal sanatçılar, yöresel kültür ve lezzet ustaları ile tiyatro gruplarının da yer alacağı şenlik alanında her gün DJ performansı, yarışmalar, skeçler ve sahne şovları düzenlenecek. Beş gün boyunca dopdolu bir programla vatandaşlarla buluşacak etkinlikte ayrıca saatler 21:30’u gösterdiğinde; 11 Eylül’de Ramço, 12 Eylül’de Faruk Lök, 13 Eylül’de Aynur Güneş, 14 Eylül’de Koliva ve 15 Eylül’de ise Halk Oyunları Gösterileri ve Beylikdüzü Bandosu ilçe halkına muhteşem bir müzik şöleni sunacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.