SON DAKİKA

37.İSTANBUL FİLM FESTİVALİ ONUR ÖDÜLLERİYLE BAŞLADI.

Bu haber 09 Nisan 2018 - 21:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Bu yıl 37.İstanbul film festivali onur ödülleri gecesiyle Lütfi Kırdar Kongre salonunda başladı.
Gecede bir konuşma yapan İKSV.Genel müdürü Görgün Taner ” 6 ve 17 Nisan arasında sürecek olan festivalimiz aynı zamanda baharında müjdecisi oldu.Dünyanın her yerinden ve kültüründen sinemacılarımızın buluştuğu bir festival durumunda ve yönetmenler, senaristlerle beraberde oyuncular konuğumuz oluyorlar.” dedi.
Festival Koordinatörü Kerem Ayan ise şöyle konuştu.” Biz bir yıl boyunca çok çalışarak Dünya festivallerini gezerek filmler seçiyoruz ve güzel olan filmleri Türk halkıyla buluşturuyoruz.
37.İstanbul film festivali onur ödüllerini alan sanatçılarımız ise şöyle.Yönetmen Aram Gülyüz,Yapımcı yönetmen Arif Keskiner,Oyuncu Perihan Savaş,Yazar ve senarist Osman Şahin ve Atlas sineması müdürü Cevdet Pişkin.
Geceye 43 ülkeden birçok yönetmen,senarist,oyuncu ve yapımcı katıldılar.Türk sinemasının çınarlarından Süleyman Turan,Hale Soygazi,Agah Özgüç,Çetin Tunca,Perran Kutman  ve Kadir İnanırda ödül törenine katılanlar arasındaydı.Ödül töreninin ardından gelen misafirlere Beyoğlu garaj barda sabaha kadar süren bir parti verildi.

Muharrem  ERDEMİR

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.