SON DAKİKA

34. CBME Türkiye, Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı, 13 bin ziyaretçiyi ağırladı

Bu haber 16 Ocak 2018 - 17:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

10-13 Ocak tarihleri arasında İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen34. CBME Türkiye, Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı, 13 bine yakın ziyaretçiyi ağırladı. Anne, bebek ve çocuk ürünleri sektörünün paydaşlarını bir araya getiren fuar, geçtiğimiz seneye oranla yüzde 50 daha fazla sayıda yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Fuar kapsamında dünyaca ünlü trendsetter firmalar WGSN ve Minicool’un 2018 / 2019 bebek ve çocuk modasına ışık tutan sunumları da büyük bir ilgiyle takip edildi.

Anne, bebek, çocuk ürünleri sektörünün hazır giyim ve aksesuarları, taşıma ve güvenlik araç gereçleri, mobilya ve ev tekstili, bebek bakımı ve kozmetik, oyuncak ve bisiklet, anne ve hamile ürünleri gibi ana ürün gruplarında önde gelen, bölgenin en güçlü üreticilerine ve distribütörlerine ev sahipliği yapan 34. İstanbul CBME Türkiye, Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı, 10-13 Ocak tarihleri arasında İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

13 bin ziyaretçi, 249 katılımcıyla anne, bebek ve çocuk ürünleri sektörünün kalbi CBME’de attı

Yabancı ziyaretçilerinin ağırlıklı olarak Cezayir, Irak, Rusya, Libya, Suudi Arabistan, Ukrayna, Lübnan, Israil, Ürdün, Filistin, Yunanistan gibi ülkelerden katıldığı 34. İstanbulCBME Türkiye Fuarı, anne bebek ve çocuk ürünleri toptancıları, perakendecileri, üreticileri, ithalatçı ve ihracatçılarının yanında; e-ticaret siteleri, zincir marketler, eczacılık ve zincir tekstil marka temsilcilerini de katılımcılarla buluşturan bir platform yarattı. 2018’de marka sayısını 582’ye ve ziyaretçi sayısını 13 bine yükseltmeyi başaran fuarda sergilenen ürün gamı da oldukça genişti. Pusetten bisiklete, oyuncaktan biberona, bebek kıyafetlerinden abiye çocuk ürünlerine kadar anne, bebek ve çocukları ilgilendiren her şeyin bulunabildiği fuarda, özellikle yeni anneler ve anne adayları, ürünleri yakından inceleyerek karşılaştırma yapabilmenin rahatlığını yaşadı.

Öte yandan çok sayıda iş görüşmesine de ev sahipliği yapan CBME Türkiye 2018’de, Ekonomi Bakanlığı Destekli Alım heyeti programı kapsamında hedef ülkelerden nitelikli profesyonel alıcıların katılımcı firmalarla bir araya gelmesi sağlandı. Bu çerçevede Azerbaycan, Karadağ, Libya, Fas ve Yunanistan’dan kalabalık bir alım heyeti grubu için fuarda katılımcı markalarla birebir görüşmeler organize edildi.

WGSN ve Minicool’un sunumları Çocuk Modasında 2018/19 Sonbahar Kış trendlerine ışık tuttu

Fuar kapsamında dünyanın lider online araştırma ve trend analizi servisi olan WGSN ile yine trend ve dizayn alanında hizmet veren İspanyol ajans Minicool’un gerçekleştirdiği sunumlar büyük beğeniyle takip edildi. Minicool’un açılış günü yaptığı “2019 İlkbahar Yaz Bebek Çocuk Moda Trendleri” başlıklı sunumunun ardından 11 Ocak Perşembe günü de WGSN’den Allison Goodfellow Ash“2018 / 2019 Sonbahar Kış Sezonu Çocuk Moda Trendleri” başlıklı sunumuyla katılımcılara seslendi.

Çocuk modasında gelecek trendlerinin ne yönde şekilleneceği üzerinde çalışan ilk ajans olarak bu sene 20. kuruluş yıldönümlerini kutlamaya hazırlandıklarını dile getiren Allison Goodfellow Ash, sunumunda 2018/2019 sonbahar kış çocuk modasına hakim olması beklenen ana temaları tanıttı. Önümüzdeki sezon büyük düşünürleri, yazarları, sanatçıları örnek alan; düşünen, kitap okuyan, entelektüel çocuklara yönelik tasarımların ağırlık kazanacağını belirten Ash, çocuk modasında bireyselleşmenin ve fütüristik öğelerin etkisini arttırdığına da dikkat çekti. Aynı zamanda tasarımlarda cinsiyetin ayrıştırıcı rolünün giderek azaldığına vurgu yapan Ash, bu doğrultuda unisex kıyafetlerin daha fazla tercih edileceğini dile getirdi.

Minicool, bebek ve çocuk tekstili alanında, grafik ve ürün tasarımında deneyimli profesyonellerden oluşan ekibiyle, son yıllarda sektörün en başarılı trendsetter şirketleri arasında gösteriliyor. Yaz ve kış sezonları üzerine çıkardıkları Minicool Trendbook ile müşterilerinin iç yaratıcı sürecini kolaylaştırmak adına yeni fikirler, grafik tasarımlar ve trendler üreten şirket; kitapta giysi, yatak takımı, kırtasiye, iç mekan, hediye paketi, süslemeler, çıkartmalar, bebek kıyafetleri ve çocuk bakımıyla ilgili 1000’i aşkın orijinal trend temasına yer veriyor.

Sunumunda gelecek senenin trendlerinden renklere, kumaşlardan desenlere ve aksesuarlara kadar birçok konuya değinen Londra merkezli ünlü trendsetter firması WGSN ise; New York, Tokyo, Paris, Milano gibi birçok moda merkezinde kurulu ofisleri ve global danışmanlarıyla 300 kişilik tasarım ekibine sahip. Moda ve stil endüstrisine hizmet veren WGSN; çok sayıda global dev markaya hizmet sunuyor.

Bebek ve çocuk modasında 2018 ilkbahar yaz koleksiyonları görücüye çık

Yeni pazarlar ve bu pazarlar ile birlikte yeni müşteriler bulmak amacıyla CBME Türkiye’ye uzun yıllardır katıldıklarını ifade eden Nanica Kids’in sahibi Nafiz Caner, “CBME Türkiye geniş bir ziyaretçi profiline sahip ve bize müşteri anlamında geri dönüş sağlayan çok önemli bir fuar. Firma olarak 1-14 yaş arası çocuk dış giyiminde pantolondan kazağa, gömlekten şorta, tişörte kadar her türlü ürünü kendimiz üretiyoruz. Bu sene de CBME Türkiye’de 2018 yılı koleksiyonumuzdan ürünler tanıttık” dedi.

3 ay ile 16 yaş arasındaki kız çocuklarına abiye kıyafetler ürettiklerini ve bu yıl fuarda 2018 yılı yaz koleksiyonlarını tanıttıklarını belirten Pamina Kids Direktörü Efe Şenol da, “Fuar herşeyden önce fırsattır. Bu sebeple her sene katıldığımız gibi bu yıl da CBME Türkiye’de yer aldık. Biz, ürünlerimizi toptan olarak satıyoruz. Ortadoğu bölgesine, Arap ülkelerine, İran bölgesi, kuzeyde Rusya ve Türki Cumhuriyetlerin hepsiyle çalışıyoruz. Fuarda müşterilerle görüşebiliyorsunuz, yeni bir takım alıcı grupları oluyor; onlarla biraraya gelebiliyorsunuz, ürünlerinizi sunma fırsatı buluyorsunuz” diyerekCBME Türkiye’yi çok önemli bir platform olarak gördüklerine dikkat çekti.

Türkiye’nin en büyük lisanslı üreticilerinden biri olduklarını ve hem üretim hem de satış yaptıklarını ifade eden ÇİMPA Genel Müdürü Ender Erdoğan ise, “Biz CBME Türkiye’ye uzun zamandır katılıyoruz. Dolayısıyla bu bizim için bir alışkanlık oldu. Artık müşterilerimiz de bizi oraya bekliyorlar. Biz de müşterilerimizle fuarda bir araya geliyoruz ve kendimizi orada daha iyi ve güzel bir şekilde tanıtıyoruz. Bu nedenle de tekrar katılıyoruz. Bu sene fuarda özellikle 0-2 yaş arası bebek koleksiyonumuzu öne çıkarttık. Bunun dışında 2-12 yaş arasında yine lisanslı olarak çocuk çamaşır, pijama ve çorap ürünleri satıyoruz” diyerek CBME Türkiye’ye katılmanın kendileri için bir gelenek haline geldiğine vurgu yaptı.

Hikmet Aydoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.