SON DAKİKA

27. Kalite Kongresi’nin Bu Yılki Teması: Sürdürülebilir Ortak Gelecek

Bu haber 06 Kasım 2018 - 22:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu yılki teması Sürdürülebilir Ortak Gelecek olan 27. Kalite Kongresi 13-14 Kasım’da Zorlu Performans Sanatları Merkezinde gerçekleşecek.

 

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından bu yıl 27.’si gerçekleştirilecek olan Kalite Kongresi için geri sayım başladı. ‘Sürdürülebilir Ortak Gelecek’ teması ile 13-14 Kasım 2018 tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek kongre iş, bilim, akademi, sanat ve medya dünyasının birbirinden değerli isimlerini bir araya getirecek. KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı, TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, EFQM CEO’su Russell Longmuir’in açılış konuşmalarını yapacağı kongrenin bu yılki sanatçı konuğu ise Aktör Halit Ergenç olacak.

İş dünyasının saygın kuruluşu TÜSİAD’ın destek verdiği kongre iki gün sürecek ve 3 bin kişiyi ağırlayacak. Dev organizasyon 26.’sı gerçekleştirilecek, ülkemizin ve iş dünyasının en prestijli ödüllerinden Türkiye Mükemmellik Ödülleri Töreni ile son bulacak.

 

Buket Eminoğlu Pilavcı: “Umutla Yönetmemiz Gereken Bir Gelecek Var”

27 yıldır istikrar ve kararlılıkla düzenlenen Kalite Kongresi’nin sadece ülkemizin değil dünyanın önemli paylaşım platformlarından biri haline geldiğini ifade eden KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı, kongrenin KalDer’in dönüşüme liderlik etme vizyonunun önemli bir parçası olduğunu vurguladı.

Buket Eminoğlu Pilavcı, kongre ile ilgili şunları söyledi: “Şüphesiz hepimiz sürdürülebilir bir ekonomi hedefliyoruz. Bu alanda pek çok yatırım yapıyor, farkındalık yaratıyoruz. Peki attığımız bu adımların doğruluğunu ne kadar tartışıyor ve biliyoruz? Gündem haline getirdiğimiz sürdürülebilirliği başarılı şekilde uygulayabiliyor muyuz? Sorular çok karmaşık ve karşımızda pek çok güçlük var. Bilgi teknolojilerinde birbiri ardına yaşanan devrimler, dev göç dalgaları, savaşlar, susuzluk, yiyecek kıtlığı, hızla küreselleşen ekonomi daha önce hiç görülmemiş ölçüde birbirimize bağlı olduğumuzu gösteriyor. Fakat insani kalkınma ve çevre ne durumda olursa olsun umutla yönetmemiz gereken uzun bir gelecek var. İşte bu geleceği şekillendirecek paydaşlar ile sınırlı bir dünyanın tüm insanlığa nasıl yeterli olabileceğini tartışacağız. 60’ı aşkın konuşmacının katılacağı sempozyumu, ikinci günün sonunda Türkiye Mükemmellik Ödülleri ile de taçlandıracağız.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.