SON DAKİKA

21. Kadın Sığınakları ve Da(ya)nışma Merkezleri Kurultayı başladı

Bu haber 03 Kasım 2018 - 23:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu yılki konusu “Kadına Yönelik Erkek Şiddeti Yeni Devlet Politikalarının Neresinde?” olan Kurultay, bugün Bodrum’da başladı.

Türkiye’nin çeşitli illerinde kadına yönelik şiddet konusunda çalışan bağımsız kadın örgütlerinin örgütleyicisi olduğu 21. Kadın Sığınakları ve Da(ya)nışma Merkezleri Kurultayı bu yıl, Bodrum Kadın Dayanışma Derneği ve Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’nın ortak koordinasyonuyla Azka Otel’de düzenleniyor. Kadın örgütleri, çeşitli sivil toplum örgütleri, feministler, üniversiteler, belediye ve kamu kurumlarının ilgili birimlerinden kadınların katılımıyla düzenlenen ve Türkiye’de bu konudaki en geniş platform olan Kurultay, ev sahibi Bodrum Kadın Dayanışma Derneği’nden Figan Erozan’ın konuşmasıyla başladı.

“Kadına Yönelik Erkek Şiddetiyle Mücadelede Değişen Devlet Politikaları”, “Kadına Yönelik Erkek Şiddeti ile Mücadelede Alanlarının Daraltılması ve Mücadele” ve “Cinsel Şiddet ve İstismar” başlıklarında yapılan konuşmalarla devam eden Kurultay’a bu yıl 25 ilden kadın ve LGBTİ örgütlerinden, kamu kurumu ve belediyelerden 205 kadın katılıyor. Kurultay üç gün boyunca devam edecek.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.