SON DAKİKA

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde Artemis’in desteğiyle

Bu haber 05 Nisan 2018 - 14:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İzmir Menemen’de faaliyet gösteren Sabahat Akşiray Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nin Avrupa ve Dünya Şampiyonu Otizmli özel sporcularından Mehter Takımı, 2 Nisan Dünya Otizm Günü Farkındalık Günü’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan’ın huzurunda mini bir gösteri sundu. Özel sporcuların Esenboğa Havalimanı Şeref Salonu’nda gerçekleştirdiği Mehter Takımı’nın gösterisi büyük beğeniyle izlendi.

Mehter Takımı’nın gösterisi, banyo yıkanma alanlarının öncü markası Artemis’in desteğiyle gerçekleşti. Artemis’in Genel Müdürü Ahmet Kaan Koçulu, “Böylesine özel bir günde otizmli çocuk ve bireylerimizle el ele olduğumuzu onlara hissettirmemiz bizim için çok önemli. Mehter Takımı da toplumsal farkındalığın artırılmasıyla otizmli bireylerimizin de hayatın içine girebildiğinin en güzel göstergesi” dedi.

Sabahat Akşiray Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle oluşturulan Mehter Takımı’nın da katkısıyla özel eğitimi Türkiye’ye tanıtıp toplumsal farkındalığı artırmaya öncülük ediyor. Otizm, otistik spektrum hastalıkları da denilen yaygın gelişimsel bozuklukların birçok türünden biri. Türkiye’de 1 milyon 142 binin üzerinde otizmli birey olduğu ve bu durumdan etkilenen 4.5 milyon aile ferdi bulunduğu tahmin ediliyor.

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.