SON DAKİKA

​TONY GATLIF, AMAN DOKTOR / DJAM ile TÜRKİYE’DE

Bu haber 18 Ocak 2018 - 8:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

19 Ocak’ta vizyona girecek olan AMAN DOKTOR / DJAM filminin yönetmeni Tony Gatlifve filmin başrol oyuncusu Daphné Patakia filmin özel gösterimi için İstanbul’a geldi.

Fransa’da vizyona girdiği andan itibaren 100 binden fazla izlenen film, Türkiye’de ise 19 Ocak Cuma günü “Başka Sinema” da sinemaseverlerle buluşuyor. Filmin gösterimleri için Türkiye’ye gelen filmin yönetmeni Tony Gatlif, bu filmi 35 yıl önce çekmeyi tasarladığını dile getirirken, başrol oyuncusu Daphné Patakia de dans etmeyi filmin Türkiye yapımcısıSuzan Güverte’den öğrendiğini dile getirdi.

17 Ocak’ta “Başka Çarşamba” kapsamında Beyoğlu Sineması’ndaki özel gösterimine de katılan Tony Gatlif ve Daphné Patakia, gösterim sonrası Cezayir restoranda filminin müziklerini yapan “Cümbüş Cemaat” grubunun özel konserini de izlediler. Geceye Meltem CumbulHazal KayaEcem Erkek gibi ünlü oyuncular da katılırken, davetliler Djam / Aman Doktor filminin müzikleri ile eğlendiler.

Güverte Film’in ortak yapımcısı olduğu ve bir bölümü Türkiye’de çekilen, Vengo, Gadjo Dilo gibi filmlerin dünyaca ünlü Fransız yönetmeni Tony Gatlif’in son filmi Djam (Aman Doktor) dünya prömiyerini 25 Mayıs’ta Cannes Film Festivali’nde yapmıştı.

Hikmet Aydoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.