SON DAKİKA

​Arzum’a İnovaLİG’ten Birincilik Ödülü

Bu haber 11 Aralık 2017 - 16:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’nin öncü elektrikli ev aletleri markası Arzum, Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG’in bu yılki değerlendirmesinde ‘İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü’ kategorisinde Türkiye şampiyonu olarak birinci oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ekonomi Bakanı Zeybekci’nin katılımıyla gerçekleşen kapanış etkinliğinde Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı ödülünü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden aldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’nin inovasyon bilincini geliştirme amacıyla düzenlediği İnovaLİG Programı, IMP3rove Academy işbirliğiyle Türkiye’deki firmaların inovasyon karnelerini çıkararak her yılın inovasyon liderlerini belirliyor. Türkiye’deki firmaların inovasyon karnelerini çıkarmak üzere 2016 yılında başlatılan ve ilk yıl 460 başvuru alan organizasyona 2017 yılında 971 firma başvurdu.

İnovaLİG’de “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde birincilik ödülüne layık görülen Arzum, 51 yıllık deneyimini ve bilgi birikimini teknoloji ve inovasyonla birleştirerek evin her alanında fark yaratan elektrikli ev aletleri tasarlıyor.

Arzum Elektrikli Ev Aletleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, elektrikli ev aletleri sektörüne nasıl yön verdikleri ile ilgili bilgiler verirken, başarı yolunda attığı adımlardan bahsetti.

9 Aralık tarihinde düzenlenen ödül töreninde İnovaLİG ödülünü Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan alan Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, Arzum’un inovasyon kültürüne ilişkin olarak: “51 yıldır tüketicilerimizin hayatlarına dokunuyoruz. Yenilikçi teknolojilerimizle işlevselliği kullanım kolaylığını ve tasarımı müşterilerimizin hayatlarına değer katacak şekilde bir araya getiriyoruz. Tüketicisinin kalbine tasarım ve inovasyonla dokunan markalar bunu eşsiz bir ürün deneyimiyle sundukları anda diğerlerinden ayrışarak marka sadakati anlamında da önemli bir aşama kaydediyor. Biz de bunun farkında olan bir marka olarak gerek ulusal gerekse uluslararası trendleri takip ederek bunları müşterilerimizin ihtiyaçları ile harmanlıyoruz. Bu anlamda Ar- Ge ekiplerimiz sürekli olarak inovasyonların peşinde. Özellikle Türkiye ve dünya pazarında nasıl fark yaratırız noktalarını önemsiyor, çalışmalarımızı bu yönde gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda layık görüldüğümüz ödül bizim için çok kıymetli Arzum’un 51.yılında da inovasyon alanındaki çalışmalarımızı arttırarak devam edeceğiz ” dedi.

Hikmet Aydoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.